top of page

Spicture
התפתחות אישית ומיניות
עיבוד רגשי ושיח כנה בעזרת צילום בטלפון שלכם

סדנאות עבוד רגשי, זיקוק החוויה ויצירת שיח כנה בעזרת צילום בטלפון במרחבי טרנספורמציה, התפתחות אישית ומיניות

אחרי מאות סדנאות בעולם הארגון והחינוך שהעברתי בארץ ובעולם בהם הנחלתי את השימוש במצלמת הסמארטפון ככלי שיח עוקף mind, אני מנגיש את מתודת Spicture – עיבוד רגשי ושיח כנה בעזרת צילום שפתחתי לעבודה בכנסים, פסטיבלים, ריטריטים וסדנאות בתחום ההתפתחות האישית והמיניות.

 

המהפכה הדיגיטלית, הנגישה לכולנו דרכי תקשורת משפת הצילום - פחות מילים, יותר תמונות. פחות מחשבה, יותר רגש ואינטואיציה. וכאן Spicture נכנסת לתמונה... מעבדים תהליך, מזקקים חוויה יוצרים שיח אחר בעזרת תהליך של צילום מונחה ומודע המאפשר הסתכלות רבת פרספקטיבות על כל סיטואציה, באופן נקי ומשוחרר מהחשיבה המקובעת. נשתמש במצלמת הטלפון כדי לדייק את האמירה בתהליך עוקף קוגניציה המחבר אותנו לכנות ואמת של הלב.
 

לאחר  הסבר קצר על שפת הצילום  והגדרת התרגיל, יצאו המשתתפים לעשות צילום סימבולי לפי מטרת הסדנה. נאסוף את התמונות ונקיים שיח כאשר ניתן למשתתף לדבר וגם לתמונה לספר מתוך הטקסט הויזואלי שאפרש יחד איתם. מטרת התהליך הצילומי הוא להביא לשיח ממקום של רגש ואינטואיציה, להתנתק מהבניות תרבותיות ודפוסי עבר.


שפת הצילום מחברת כל משתתף פנימה ומאפשרת לו להציף תחושות, מחשבות וקונפליקטים. בזכות השימוש בשפה בלתי אמצעית, העוקפת את התקשורת המילולית, נוצרת חוויה הגוברת על חסמי תקשורת והתנגדויות. התמונה המצולמת מהווה גירוי ויזואלי אשר באמצעותו יכול כל משתתף לספר את "הסיפור והחוויה" שלו ולהגיע לתובנות חדשות ולתהליכי שינוי ברמת הפרט והקבוצה.

 

כן... יודע שעברתם כבר מלא סדנאות התפתחות ומיניות.... אבל הפעם זה יהיה שונה.

lecture2.jpg

רעיה או זונה? אביר או ג'יגולו? כמה רחוק אלך עם הפנטזיה?
 

סדנת צילום כייפת עם נגיעות מעולם הפוטותרפיה בה נבדוק מהי הזהות המינית שאני רוצה לעצמי? כמה אני מרשה לעצמי לעוף וכמה אני ניזון מדפוסים ישנים ופחד מה יאמרו עלי?

בעזרת המצלמה נעז ונצא מאזורי הנוחות ונגשים (לפחות ויזואלית) את הפנטזיה הכמוסה ביותר.

סדנה אירגונית2.jpg

סדנת חזון וחלום לעתיד
היכן אני רוצה להיות עוד......

נעשה Zoom In וניצר כאן ועכשיו את תמונת העתיד שלנו. מה אני רוצה להיות וכיצד לחיות בסוף התהליך שאני עובר כרגע.

a.jpg

שיח על מיניות מבעד לעיני היוני והלינגם (אברי המין)  שלנו

במונולוגים מהיוני והלינגם בעזרת צילום סימבולי שנצלם נשאל את אברי המין שלנו מה הם חושבים..... כיצד הם רואים את המיניות שלנו...... נתנתק מדפוסי תרבות ונניח לרגע למיינד (פאק) כדי לברר האם יש הלימה בין מחשבות הראש לרצון המיני שלנו. בתהליך צילום מובנה נתנתק מהבניות תרבותיות וניצג נטו את איבר המין בדיון.

הצילום מטפורי. לא עירום או אברי מין.

lacture1.jpg

מהסוף להתחלה - ברור רגשי ותאור החוויה שעברתי בריטריט 

דרך צילום המתאר כיצד הגעתי למפגש ונוסף המבטא את התהליך שעברתי והיכן אני עכשיו נעבד את החוויה הרגשית. הצגת הצילומים בקבוצה תוביל שיחת סיכום ואינטגרציה. הצילום יביא את הרגש והמילים יחזירו את המיינד  ובזכות שניהם נמזג את התהליך בגוף.

teachers.jpg

"פנים (pnim) אל מול פנים (panim)"

בעזרת מצלמת בסמארטפון נפגש משני צידי המסכה ונעסוק באיך אני רואה את עצמי אני נתפס בחברה (כיצד רואים אותי). זהו למעשה צילום סלפי כפול אך הפעם אין אנו מצלמים את עצמנו אלא דימוי מיצג שלנו.

zugi2_edited.jpg

דייט משולש
את(ה), אני והמצלמה

 

סדנה מרגשת המאפשרת התבוננות משותפת דרך עין שלישית עלי, עליך ועלינו. מבט פתוח וכן, המאפשר לבחון את הקשר הזוגי דרך הפריזמה של העדשה ולהתמודד עם התנגדויות וכעסים שצברנו בדרך המשותפת.

נפגש משני צידי העדשה ונחליף תפקידים, אני אכנס לעינך ואצלם כיצד את רואה אותי ולהיפך. 

Spic your dick
Selfie In & Out
בין פנטזיה למציאות
סדנת אינטגרציה
סדנה לזוגות
Spicture the future

צילום שלי בהנחיה שלכם

כצלם אתנוגרפי בינ"ל ומנחה סדנאות מזמין אתכם מפיקי פסטיבלים ומנחי ריטריטים וסדנאות לשיתוף פעולה בצילום ותיעוד הפעילות שלכם.

ההתמחות שלי היא צילום במקומות הכי אינטימיים. מרחבים בהם אנשים חווים טרנספורמציה נפשית ורוחנית. מקומות בהם נדרשת רגישות ובניית אמון.
מעל 30 שנה אני מסתובב בעולם ומצלם טקסים ופולחנים נדירים למגזינים גיאוגרפים חשובים כמו National Geography, מסע אחר ו GEO. בעשור האחרון אני מתעד ומצלם גם במרחבים של התפתחות אישית: סדנאות מיניות, טקסים מקודשים וריטריטים.

מטרת הצילום:

א. לתת למשתתפים תמונה שלהם זורחים תמונה אותה יוכלו לתלות על המראה או כשומר מסך בטלפון. תמונה שתחזיר אותם לחווית הלב ולידיעה שהם יכולים.

ב. תיעוד הריטריט / סדנה והעבודה שלכם כמנחים - בנוסף לתמונות חדות וברורות אני מצלם תמונות אוירה בהם לא מזוהים המשתתפים. תמונות אלו יחד עם תמונות שלכם בהנחיה ישמשו לפרסום, שיווק ותיעוד העשייה המבורכת שלכם בלי צורך לבקש הסכמה אינדיבידואלית של המשתתפים.

לפרטים נוספים

כמה מילים עלי

פוטותרפיסט ארגוני וחינוכי, אתנוגרף, צלם "מסע אחר", מרצה בינ"ל  מפתח מתודת Spicture - שיח כנה בעזרת צילום.

המהפכה הדיגיטלית הנגישה את השפה הויזואלית. שפה שהיתה נחלתם של האומנים והצלמים בלבד בעבר הפכה לאוניברסלית. כולם היום מדברים בתמונות וזה מאפשרת לי להוביל תהליכים מרתקים ממקום של רגש ואינטואיציה עוקפת עקבות ומיינד תוך שימוש יצירתי ואינטואיטיבי במצלמות הטלפון שלכם.

bottom of page